ҚАРИУ «ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚТАР» БОЙЫНША ВИКТОРИНА ӨТКІЗІЛДІ

[Дата публикации: 05.02.2021, 15:57:29, жариялауды: Әкімшілік]

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу аясында 5 ақпанда Қарағанды индустриялық университетінде «Қазақстан тарихы және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер» кафедрасы университет кітапханасымен бірге 2 курс студенттері арасында  «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» атты викторинасын өткізді.

Іс-шара барысында Қарағанды индустриялық университетінің «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жинақталған жаңа кітапхана қоры – 100 жаңа оқулық таныстырылды, бұл қазақстандық студенттерге ең жақсы әлемдік стандарттар бойынша оқуға мүмкіндік береді және белсенді болып табылады университеттің жалпы білім беру пәндерінің оқу процесінде қолданылады.

Студент жастардың кітап оқуға деген ынтасын арттыру мақсатында викторина 3 кезеңде ұйымдастырылды.

1-ші кезеңде: Quizizz.com платформасында «Жаңа гуманитарлық білім.» Тақырыбына байланысты қойылған тест сұрақтарына жауап беру керек болды. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Рухани жаңғыру: Болашаққа бағдар» Жолдауына сәйкес өз білімін көрсетті.

2-ші кезеңде: кітаппен жұмыс, яғни. әлемге әйгілі ғалым-философтардың еңбектерін зерттеу.

3 кезең: философтардың афоризмдері туралы рефлексия (қазақ және ағылшын тілдерінде).

Іс-шараға қатысушыларды «Рене де Карт» командасының шығармашылық жұмыстары таң қалдырды. Команда QR кодын жасады, ол камераны қозғаған кезде шолушыны дереу Уикипедиядан материалға ауыстырды.

Викторинаны құзыретті қазылар алқасы бағалады, оның құрамына: Оқу ісі жөніндегі проректор Г.А. Сивякова, «ҚТӘГПжДТ» кафедрасының меңгерушісі Ш.А. Ильясов, жалпы білім беру пәндерінің оқытушысы Т.М. Нургалиев, кітапхана меңгерушісі С.В. Носкова, «ЭКжБЖ» факультетінің декан орынбасары профессоры О.Н.Леликова  және А. Серғазықызы болды.

Викторинаның нәтижелері бойынша ойын барысын бақылауға таңдалған әділқазылар алқасы біздің эрудиттік командалардың жұмысын келесідей бағалады:

Бірінші орын – «Рене де Карт» командасы.

Екінші орын – мықты командалық жұмысымен ерекшеленген «Aura» командасы.

Үшінші орын – «Дао» командасы.

Барлық қатысушыларға дипломдар мен сыйлықтар табысталды.

ҚарИУ баспасөз қызметі

05.02.2021, 15:57:29, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар