«Күміс университеті»: компьютерлік сауаттылық бойынша бірінші топ оқуды бастады

[Дата публикации: 15.02.2021, 11:34:19, жариялауды: Әкімшілік]

«Нұр Отан» партиясының аға ұрпақ өкілдерін қолдау жөніндегі бастамалық жобалары аясында Қарағанды индустриялық университетінде «Күміс университеті» пилоттық жобасы іске қосылды. Жалпы, жоба басталғаннан бері 27 адам Күміс университетінде оқуға ниет білдірді. Жоба қатысушыларын компьютерлік сауаттылық және кәсіпкерлік мектебі сияқты бағыттар қатты қызықтырады.

2021 жылы 9 ақпанда студенттердің алғашқы топтары дайындықты бастады. Сабақ басталар алдында ҚарИУ өкілдері университеттің бас және жаңа ғимараттарына экскурсия жүргізді. Экскурсия барысында университет қонақтары КарИУ мұражайын көріп, 3D-инженерлік зертханасымен, «Электрондық микроскопия және нанотехнология» инженерлік зертханасымен танысты.

Цифрлық технологиялар құзыреттілік орталығында өткізілген кіріспе сабақта «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасының оқытушылары мен оқытушылары Күміс университетінің тыңдаушыларын компьютердің жалпы құрылымымен, тінтуірмен және пернетақтамен, жұмыс үстелімен және жұмыс істеу әдістерімен тапсырмалар тақтасымен таныстырды. Бір айға созылатын бүкіл курс барысында студенттер мәтіндік редакторларда жұмыс істеуге, Интернеттен қажетті ақпаратты табуға, әлеуметтік желілерді, мессенджерлерді және басқа да мобильді қосымшаларды және EGOV электронды үкімет порталының қызметтерімен жұмыс жасауды үйренеді.

«Күміс университеті» жобасы аясында компьютерлік сауаттылық курстарынан басқа қаржылық сауаттылық, кәсіпкерлік мектебі, шахмат клубы сияқты топтар жұмыс жасайды.

15.02.2021, 11:34:19, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар