«ХИМИЯЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯ ЖӘНЕ ЭКОЛОГИЯ» КАФЕДРАСЫНДА ЖАҢА ЗЕРТХАНА АШЫЛДЫ

[Дата публикации: 12.02.2021, 16:53:37, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылдан бастап Қарағанды индустриялық университетінің «Химиялық технология және экология» кафедрасында «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» және «Пайдалы қазбаларды өңдеу» жаңа білім беру бағдарламалары жүзеге асырылуда.

Кафедрада кәсіби бағдарланған пәндерді оқыту сапасын арттыру мақсатында жаңа зертханалар құрылды және қолданыстағы зертханалар қайта жабдықталды: «Фармацевтикалық химия зертханасы» және «Процестер мен құрылғылар зертханасы».

Жаңа зертханада «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» білім беру бағдарламасына түскен студенттер «Фармацевтикалық химия» пәні бойынша зертханалық жұмыстарды орындауға мүмкіндік алды. Зертханада студенттер дәрілік заттардың түпнұсқалығын тексергенде, құрамын анықтаған кезде және осы дәрілік заттардың белсенді заттарының сандық құрамын анықтаған кезде қолданатын әртүрлі дәрілік заттар бар стенд бар. Ол үшін зертханада барлық қажетті құралдар, реактивтер және химиялық шыны ыдыстар бар. Бұл зертханада ғылыми зерттеулерге ерекше қызығушылық танытқан студенттерді тарта отырып, зерттеу жұмыстарын жүргізу жоспарланған. Университет басшылығы осы зертхананы жабдықтауды жалғастыруда және фармацевтикалық химия зертханасы кәсіби дағдыларды игерудің бірегей зертханасына айналатынына және білім беру бағдарламасының түлектеріне фармацевтикалық технологиялар саласында бәсекеге қабілетті болуына мүмкіндік беретініне сенімдіміз.

Қолданыстағы процестер мен құрылғылар зертханасы оның функционалдығын кеңейту мақсатында қайта жабдықталды. Нәтижесінде, бұл зертхана «Пайдалы қазбаларды өңдеу» білім беру бағдарламасында оқитын студенттер үшін белгілі бір кәсіби дағдыларды игере алады. Бұл зертханада флотация машинасы орнатылған, ол минералды шикізатты өңдеуге арналған жабдықтардың маңызды түрлерінің бірі болып табылады.

Процестер мен құрылғылардың зертханасын оқу процесінде «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» және «Органикалық заттардың химиялық технологиясы» білім беру бағдарламаларында оқитын студенттер де қолданады. Зертхананың ерекшелігі – бұл Орталық Қазақстан университеттеріндегі процестер мен аппараттардың жалғыз зертханасы. Осыған байланысты көрші жоғары оқу орындарының бірдей білім беру бағдарламаларына түскен студенттер тәжірибеден өтіп, осы зертханада практикалық дағдыларды игеру жүзеге асырылады.

12.02.2021, 16:53:37, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар