ҚАРАҒАНДЫ ИНДУСТРИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІНІҢ КОМПЛАЕНС-ОФИЦЕРІ ҚАЗАҚСТАНДА КОМПЛАЕНСТІ ДАМЫТУ ЖӘНЕ ІЛГЕРЛЕТУГЕ АРНАЛҒАН ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ОНЛАЙН-ФОРУМҒА БЕЛСЕНДІ ҚАТЫСТЫ

[Дата публикации: 02.11.2020, 16:49:43, жариялауды: Әкімшілік]

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі KPMG компаниясының Қазақстандағы және Орталық Азиядағы бірлестіктермен бірге Қазақстанда 29 қазанда өткен Халықаралық сәйкестікті дамыту және ілгерілету форумын ұйымдастырды. Бұл іс-шараға Қарағанды индустриялық университетінің комплаенс-офицер бөлімінің бастығы Шамиль Амангелдіұлы Ильясов қатысты.

Қазақстанда сәйкестікті дамыту және ілгерілету жөніндегі халықаралық онлайн-форум мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялар өкілдерінің, сондай-ақ Ресей, АҚШ, Израиль, Украина және Өзбекстан сарапшыларының қатысуымен өтті.

Іс-шараны аша отырып, Агенттік төрағасының бірінші орынбасары Олжас Бектенов Қазақстандағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүйені нығайту үшін мемлекеттің, азаматтық қоғамның және бизнестің күш-жігерін біріктірудің маңыздылығын атап өтті.

Оның айтуынша, квазимемлекеттік сектор ұйымдарындағы корпоративтік тұтастық стандарттарын сақтауға жауапты сыбайлас жемқорлыққа қарсы сәйкестік қызметі институты «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңға енгізілді.

Іс-шара барысында халықаралық сарапшылар қатысушыларға жеке сектордағы сәйкестікті ынталандыру және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтудің өзекті мәселелері бойынша өз пікірлерін жеткізді.

Іс-шара соңында халықаралық сарапшылармен озық тәжірибе алмасу және сәйкестікті одан әрі жақсарту үшін заңнамалық бастамаларды дамыту туралы келісімге қол жеткізілді.

02.11.2020, 16:49:43, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар