ҚАРАҒАНДЫ ИНДУСТРИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТІНІҢ ҰЖЫМЫ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТҰҢҒЫШ ПРЕЗИДЕНТІ ЕЛБАСЫ НҰРСҰЛТАН ӘБІШҰЛЫ НАЗАРБАЕВТЫ 80 ЖЫЛДЫҚ МЕРЕЙТОЙЫМЕН ҚҰТТЫҚТАЙДЫ

[Дата публикации: 05.07.2020, 18:25:04, жариялауды: Әкімшілік]

Біздің университеттің тарихы 1962 жылы ақпанда Қазақстан комсомолының X съезінде жастар көшбасшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың «… Теміртаудың комсомолдары мен жастары өз қалаларында ЖТОО құрылысын салуды көптен бері армандаған еді …» деген сөзімен тығыз байланысты. Ал 1963 жылы біздің қаламызда жоғары оқу орны ашылды, ал 1967 жылы Нұрсұлтан Әбішұлы біздің ЖТОО-зауыттың «металлург инженері» мамандығы бойынша «өте жақсы» деген бағамен дипломдық жобасын қорғады.

ҚИУ оқытушылары мен студенттері әрдайым біздің тамаша түлектің қолдауын сезінеді. 2001 жылы, ел тәуелсіздігінің 10 жылдығына орай, ҚИУ жаңа оқу-зертханалық ғимараты ашылды, ол Елбасының өзінің туған Алма Матеріне жасаған сыйлығы болды.

Біздің Елбасымыздың сөздері біз үшін қымбат, 1967 жылғы түлектердің 50 жылдығына арналған ІХ Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияның қатысушыларына  жолдаған үндеуінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев «Мен ерекше мақтаныш сезімімен әрқашан есіме аламын, ЖТОО деп  аталатын осы университетті бітірген соң, басқа түлектер арасында менде өндіріске жолдама алдым», – деді ол өз сөзінде. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы бітірген университетте білім алып жатқандықтары біздің университет студенттері үшін үлкен мақтаныш.

#ELBASYMENBIRGE

05.07.2020, 18:25:04, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар