«БІРГЕМІЗ: АСЫЛ МҰРА» ҰЛТТЫҚ ЖОБАСЫ ШЕҢБЕРІНДЕ ШАҒЫН ГРАНТТАР КОНКУРСЫ

[Дата публикации: 22.05.2020, 15:09:22, жариялауды: Әкімшілік]

«Біргеміз: Асыл мұра» жалпыұлттық жобасының грантын іске асыру аясында Қазақстан Республикасы Ақпарат және әлеуметтік даму министрлігінің қолдауымен «Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы» ҰАО тарихи-мәдени мұра нысаналарын сақтау жөніндегі жобаларға еріктілерді тарту үшін қолдау көрсетуге бағытталған шағын гранттарға тендер жариялайды. Азаматтардың  жеке ерік-жігері (ерікті миссия) және Қазақстан Республикасының тарихи және мәдени мұрасын сақтаудың нақты мәселелерін шешудегі еріктілердің бастамалары.

Байқау мақсаты:

Тарихи-мәдени мұраны сақтау, тарихи-мәдени және мемориалдық кешендерді қалпына келтіру жобаларын іске асыруға азаматтардың қатысуын күшейту.

Байқау міндеті:

– осы салаға халық арасынан еріктілерді тарату;

– азаматтардың тарихи және мәдени мұраны сақтау саласындағы бастамаларын қолдау;

– әлеуметтік жобалар саласында халықтың кәсіби және тұлғалық дамуына ықпал ету.

Жобалар келесі бағыттар бойынша қабылданады:

– археологиялық жұмыстарға арналған еріктілер жобалары;

– қалпына келтіру жұмыстарына арналған еріктілер жобалары;

– мониторинг объектілері үшін ерікті жобалар тарихи-мәдени мұра;

– тарихи-мәдени мұра орындарына еріктілер гидтерін оқыту;

– тарихи-мәдени мұра орындарын насихаттауға еріктілерді тарту;

– материалдық емес мәдени мұраны сақтау жобаларына волонтерларды тарту және т.б.

Байқау аясында еріктілердің бастамаларын іске асыру үшін 300 000 (үш жүз мың) теңге көлемінде шағын гранттар алатын 68 жеңімпаз анықталады.

Конкурсқа қатысушыларға және жобаларға қойылатын талаптар және өтінімдерді тіркеу туралы мәлімет, біздің университеттің сайтында орналастырылған: https://old.tttu.edu.kz/

Форма проектной заявки

Вопрос – Ответ