УАҚЫТ ТАЛАБЫНА САЙ

[Дата публикации: 26.03.2020, 20:59:01, жариялауды: Әкімшілік]

Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің 2017-2021 жылдарға арналған Даму стратегиясында білім беру қызметінің сапасын жақсартуға және университетті басқару жүйесін жетілдіруге ерекше көңіл бөлінеді.

Университет «Цифрлық Қазақстан» бағдарламасы аясында көптеген жұмыстар атқаруда. Төртінші өнеркәсіптік революция элементтерін енгізу және экономиканы цифрландыру мақсатында, Стратегияны іске асыру аясында ҚМИУ «Cisco Networking Academy» бірлесіп 2018 жылдан бастап Cisco академиясы мәртебесін алған Қарағанды облысында жаңа цифрлық технологияларды енгізу және цифрлық дағдылары бар жаңа кадрларды даярлау үшін базалық алаңға айналды. ҚМИУ «SOTSBI» орталығы жұмыс істейді.

Бүгінгі таңда қуаныштың тағы бір жақсы себебі бар: қоғамның заманауи дамуын, қазіргі еңбек нарығы түлектеріне қойылатын талаптарды, жасанды интеллект технологиясының дамуы мен кеңеюін ескере отырып, жасанды интеллект технологиялары бойынша мамандар даярлауға қатысты ҚМИУ Байқау кеңесінің шешімімен «Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасы ашылады.

Жасанды интеллект – интеллектуалды компьютерлік жүйелерді дамытатын информатика саласы, яғни адамның ақыл-ойымен дәстүрлі түрде байланыстыратын мүмкіндіктер бар – тілді түсіну, үйрену, ойлау, мәселелерді шешу және ең бастысы өздігінен оқу.

Жасанды интеллект саласындағы мамандарды даярлау уақыт талабына сай және өзекті болып табылады. Алдағы уақытта қазіргі кәсіптердің жартысы роботтар мен жасанды интеллектке ауыстырылады. Сондықтан қазіргі заманғы мамандардың бәсекеге қабілеттілігін дамытуға жағдай жасау керек. Тез өзгеретін әлемде білім беру мен мансаптың даму беталысын ұстану өте маңызды.

«Жасанды интеллект технологиялары» кафедрасы біздің аңызға айналған Теміртау қаласында цифрландыру бағдарламасын жүзеге асыруда үлкен жетістік болып табылады.

26.03.2020, 20:59:01, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар