ҚМИУ НАҚТЫ ДИПЛОМДЫҚ ЖОБАЛАРДЫ ҚОРҒАУ ӨТКІЗІЛДІ

[Дата публикации: 25.02.2020, 17:28:26, жариялауды: Әкімшілік]

25 ақпанда ҚМИУ нақты дипломдық жобаларды қорғау өткізілді.

Нақты дипломдық жоба – бұл таңдалған мамандыққа сәйкес дизайн немесе практикалық тапсырмаларды шешуге арналған техникалық жобаны жасаумен және іске асырумен байланысты тәуелсіз және логикалық аяқталған жұмыс.

Бүгін «Құрылыс» кафедрасының жас мамандары – бакалаврлары Мемлекеттік комиссияға «10 дербес компьютерде білім беру ұйымдарына арналған АКТ оқу кабинеттерін жобалаудың интеграцияланған нақты моделінің жобасы» және «Назарбаев – залы» білім ұйымында рекреациялық кешенді нақты үлгілік тақырыптық жобаны рәсімдеу және оны нақты уақытта жүзеге асыру»тақырыпьарына арналған дипломдық жобаларды ұысынды.

Бірінші дипломдық жоба Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің жаңа ғимаратының 306 аудиториясын қайта құрудың жобалық жоспарын жасауды қолдана отырып жүзеге асырылды. Екінші дипломдық жоба «Назарбаев холлы» деген атаумен университеттің демалу орындарының бірінің дизайнына арналғанн. Таңдалған түс сұлбасы дипломдық жобаларға даралықты, заманауи материалдар мен дизайнерлік шешімдерді қолдана отырып, ерекше интерьер стилін, табиғи және айрықша идеялардың қайталану ерекшелігін береді. Дипломдық жұмыстың нақты жобаларының басты артықшылығы – оларды университеттің және басқа оқу орындарының оқу бөлмелерінде күрделі жөндеу кезінде кейіннен қайта пайдалануға болады. Мысалы, негізгі фонды өзгерту және трафаретті бояудың түстерін таңдау арқылы оңай қол жеткізумен аудитория дизайнының жеке стилін өзгертуге болады немесе «Назарбаев Холл» жобасын қолдана отырып, қазақ халқының көрнекті ойшылары мен қоғам қайраткерлеріне арналған тағы бір университетте рекреациялануды ұйымдастыра аласыз, мысалы, Әбу Насыр әл-Фараби және Абай Құнанбайұлына арналған.

Қайта құру және нақты жобалардың тақырыптық дизайны университет ғимаратының тұтастығына толық сәйкес келеді, сонымен бірге олардың мақсаты мен қызметтік іс-әрекетін сақтайды.

Осындай жобаларды жүзеге асыру және қорғау бүгінде жоғары топтағы құзыреттілігі білікті мамандарды дайындаудың кілті болып табылады!

Іс-шара соңында түлектер ең алдымен кафедра ұжымы мен университетке ризашылықтарын білдірді.

Біздің түлектерімізді идеяларын сәтті жүзеге асыруларымен және дипломдық жобаларды тамаша қорғаумен құттықтаймыз.

25.02.2020, 17:28:26, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар