ҚМИУ ЕРІКТІЛЕРІ ӨЗДЕРІНІҢ ЖҰМЫСТАРЫ ҮШІН БІРІНШІ ЕҢБЕКАҚЫЛАРЫН АЛДЫ

[Дата публикации: 22.01.2020, 14:58:08, жариялауды: Әкімшілік]

Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың бастамасымен 2020 жыл Қазақстанда «Еріктілер жылы» деп жарияланды.

Жастар жылының жабылуында сөйлеген сөзінде Мемлекет басшысы біздің уақытымызда еріктілерді тек бір реттік сенбіліктер мен экологиялық іс-шаралар үшін пайдалану дұрыс емес деп атап өтті. Өйткені, еріктілік – бұл Батыста пайда болған қозғалыс, және олар бізге ешқандай қатысы жоқ деп жалпыға ортақ пікір қалыптасқан. Еріктіліктің мәні – жақсы ниетпен бір нәрсе жасау – біздің ұлттық дәстүрлеріміз бен құндылықтарымызға сәйкес келетіндігі бәрімізге белгілі. Еріктілік – бұл тек ақысыз жұмыс жасау ғана емес, сонымен бірге азаматтардың жауапкершілігі мен әлемді жақсы жаққа өзгертуге дайын екендігінің көрсеткіші.

2019 жылдан бастап біздің Үкімет еріктілердің бастамаларын, Қазақстандағы еріктілер қозғалысын қолдауға және дамытуға бағытталған «Әлеуметтік студенттік ваучер» жобасын іске қосты. Бұл жоба бойынша ерікті ретінде 20 сағат жұмыс істейтін студенттерге 20 мың теңге, ал 50 сағат жұмыс істейтін студенттерге 50 мың теңге сыйақы беріледі.

Еріктілерге ыңғайлы болу үшін елде «QazVolunteer.kz» онлайн-платформасы іске қосылды, оны Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі «Ұлттық еріктілер желісі» ЗТБ  бірлесіп жасады. «Qazvolunteer.kz» онлайн-платформасының жұмысы еріктілердің қатысушылары арасында өзара әрекеттесу арналарын құруға, Қазақстандағы еріктілер мен еріктілер ұйымдарының қызметін үйлестіруге, еріктілердің жобалары / бағдарламалары / акцияларына ақпараттық қолдау көрсетуге мүмкіндік береді.

«Qazvolunteer.kz» онлайн-платформасының қызметі еріктілерге жаңа бастамаларды жүзеге асыруға, олардың қызметі туралы ақпаратты қоғамдық игіліктерге орналастыруға, жобалар, акциялар мен іс-шараларды ұйымдастырушыларға еріктілер мен еріктілер ұйымдарын табуға мүмкіндік береді. Сондай-ақ, жұмыс нәтижелері бойынша платформада еріктілердің рейтингісін қалыптастырады.

«Qazvolunteer.kz» онлайн-платформасына келушілер еріктіліктің халықаралық тәжірибесімен, елдегі еріктіліктің оң тәжірибесімен және өткізіліп жатқан және жоспарланған іс-шаралармен таныса алады.

Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде жобаға 40 астам ерікті студенттер қатысады.

2020 жылдың қаңтарында жоба талаптарын сәтті орындаған біздің университетіміздің 4 студенті – еріктілері 20 мың теңге алды. 2019 жылдың қарашасы мен желтоқсан айлары аралығында олар «Жеңіс» республикалық қайырымдылық жобасының аясында балалар мен аға буын арасындағы қарым-қатынас құндылықтарын түсінуді қалыптастыру және дамытуға бағытталған «Студенттік әлеуметтік несие» бағдарламасы бойынша жұмыс жасады; мақсатты топтың оқу процесіне қатысуын жеңілдету; жаңа әлеуметтік технологияларды енгізу, қарттарға психологиялық қолдау көрсету; Теміртау қаласында қарттар мен балалардың бірлескен демалысын ұйымдастыру арқылы оларды белсенді, қызықты және ұзақ өмірге ынталандыру.

Теміртау қаласында «Шаңырақ» еріктілер ұйымы жұмыс істейді, онда 200 астам белсенді студенттер еріктілер қозғалысына қатысады. ҚМИУ еріктілер балалар үйлеріне, Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен тыл еңбеккерлеріне көмектеседі, қайырымдылық жұмыстарына қатысады, полицияға із-түссіз жоғалған адамдарды іздеуге, қаламыздағы әлеуметтік маңызды жобаларды жүзеге асыруға қатысады, сонымен қатар жылына көптеген іс-шараларды өткізеді.

ҚМИУ баспасөз қызметі.

22.01.2020, 14:58:08, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар