ҚМИУ СТУДЕНТТЕРІМЕН ӨРТ ҚАУІПСІЗДІГІ БОЙЫНША ТЕМІРТАУ ҚАЛАСЫНЫҢ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР ҚЫЗМЕТІНІҢ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРІ ПРОФИЛАКТИКАЛЫҚ ІС-ШАРАЛАРҒА АРНАЛҒАН КЕЗДЕСУІ ӨТКІЗІЛДІ

[Дата публикации: 04.12.2019, 16:41:50, жариялауды: Әкімшілік]

Алдын  алу жұмыстарының аясында 2019 жылдың 4 желтоқсанында Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде Теміртау қаласының Төтеше жағдай қызметінің өкілдері  өрт қауіпсіздігіне арналған іс-шара жатақханада тұратын студенттермен кездесу өткізді.

Іс -шараның мақсаты – барлық тұрғындардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін қажет жатақханалардағы қауіпсіздік ережелерін сақтауды талқылау.

Кездесуге Теміртау қаласының Төтенше жағдай қызметінің бас маманы Людмила Дмитриевна Рудник  және аға инженер Дархан Серікұлы Сандықов қатысып, жиналыста өрттің шығу себептері, алғашқы өрт сөндіру құралдарын пайдалану ережелері, Теміртаудағы өрт статистикасы, қаражатты пайдалану ережелері туралы айтып берді. Өрт  кезіндегі коммуникациялар мен хабарламалар, өрт сөндіргіштердің түрлері және оларды пайдалану тәртібі, құтқару қызметінің телефондарын еске түсіріп, ақпараттық брошюралар таратты.

Оқу  орнының студенттері тұратын жатақхана ретінде пайдаланылатын объектілерде өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселесі әрдайым өрт қауіпсіздігі қызметкерлерінің ерекше бақылауында болады, өйткені жатақханалар адамдардың жаппай және түнде болу орны болып табылады, сондықтан өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтау өте маңызды. .

Әңгіме  барысында өрт болған кезде мінез-құлық ережелері қозғалды, эвакуация тәртібі қарастырылды. Студенттер  бұл әңгімеге қызығушылық танытты, өйткені бұл олардың жеке қауіпсіздігі туралы айтылды.

Әңгіме  достық жағдайда өтті. Дархан  Серікұлы   бірқатар қосымша сұрақтарға да  жауап берді.

Қорытындылай  келе, өрт қауіпсіздігі талаптарын білу барлық азаматтар үшін міндетті болып табылады, өйткені оларды орындау төтенше жағдай кезінде өмірді, денсаулықты және мүлікті сақтауға мүмкіндік береді. Тек   осы жағдайда сіз өзіңізді өрттен қорғай аласыз.

04.12.2019, 16:41:50, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар