ҚАЗІРГІ ҚОҒАМДАҒЫ ДІНДІК БІЛІМНІҢ МАҢЫЗЫ

[Дата публикации: 21.11.2019, 10:49:41, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылдың 21 қарашасында Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде Теміртау қаласының теологтарымен үшінші курс студенттерінің кездесу өтті.

Іс-шараның мақсаты – діни экстремизмнің алдын алу, діни білім беру және студенттердің діни сауаттылығын арттыру.

Кездесуге Төлеуов Айдын Сабырұлы Теміртау қаласындағы конфессияаралық қатынастар проблемаларын зерттеу және талдау орталығының директоры, Ордабаев Бірлікбай Кемалұлы  Теміртау қаласының ардагерлер кеңесінің төрағасы және Өтебаев Нұрлыбек Елеусізұлы ҚМИУ Техника-экономикалық колледжінің оқытушысы.

Кездесу барысында діни бірлестіктерге қатысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормалары, киімдер, діни заттардың атрибуттары мен бұйымдар немесе жоғары оқу орындарында деструктивті идеологиялық ағымдарға жататындығын көрсету тұрғысынан заңнаманың нормалары туралы ақпарат берілді.

Кездесу диалог түрінде өтті, студенттер өздерін қызықтыратын сұрақтарын қойып, жан-жақты және білікті жауаптар алды.

Іс-шара барысында студенттерге Сall-орталықтың нөмірлері берілді, онда барлық адамдар ақпараттық және кеңес беру қызметтерін және жастардың діни сауатына қатысты өзекті сұрақтарға жауап ала алады.

Кездесуге қатысушылар конфессияаралық келісім мен толеранттылықты насихаттау, қазақ халқының рухани мәдениеті мен дәстүрлерін сақтау және дамыту, қоғамдық санада мемлекет пен қоғамның зайырлылық қағидаттарын насихаттау, халықтың діни-құқықтық сауаттылығын арттыру, халықтың діни-құқықтық сауаттылығын арттыру арқылы діни экстремизмнің алдын-алу қажет. радикалды діни идеологиялардың зияндылығы.

ҚМИУ  баспасөз орталығы.

21.11.2019, 10:49:41, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар