ҚМИУ студенттері мен оқытушылары «АҚШ алдыңғы қатарлы компанияларында тағылымдаманың біріккен көшбасшылық бағдарламасы» тақырыбындағы семинарға қатысты

[Дата публикации: 21.11.2019, 09:37:29, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылдың 20 қарашасында университетіміздің студенттері мен оқытушылары «Құрылыс» кафедрасының оқытушылары Ирина Анатольевна Мун мен Маржан Маратбекқызы Бейсембина ұйымдастырған «АҚШ-тың жетекші компанияларында тағылымдамадан өтуге арналған кешенді көшбасшылық бағдарлама» тақырыбындағы семинарға қатысты.

Ирина Анатольевна мен Маржан Маратбекқызы бес апта АҚШ-та болып, біздің еліміз үшін әлеуметтік маңызды жобаны жүзеге асыру үшін Силикон алқабындағы TechWomen бағдарламасы бойынша грант ұтып алды. Олар әлем бойынша 3000 үміткердің ішінен  іріктеліп алынды.

Бұл бағдарлама әйелдерге, студенттерге, магистранттар мен докторанттарға қоғамға қызмет ету, әр адамның жеке басының қадір-қасиеті мен жеке басын құрметтеу, жеке және кәсіби әлеуетін дамыту, топ құру және оған жету үшін шығармашылық күш-жігерді біріктіру қағидаттарына негізделген көшбасшылыққа жаңа тәсілдерді үйрету мақсатында арнайы әзірленген.

Жобаға қатысушылар ірі технологиялық компаниялардағы тағылымдамаларға қатысты, олар осы компанияларды басқаратын, жетекші лауазымдарды  иеленген әйелдермен, атап айтқанда IT-директорлармен және IT даму вице-президенттерімен панельдік сессияларда жұмыс жасады.

TechWomen – бұл әйелдерге, Африка, Орталық Азия, Оңтүстік Азия және Таяу Шығыстағы ғылым, технология, инженерия және математика саласындағы көшбасшыларға (STEM пәндері) көмектесетін және қолдау көрсететін бағдарлама.

Бағдарламаның міндеттері:

– жеке және кәсіби көшбасшылық әлеуетті дамыту;

– мәдениетаралық коммуникация дағдыларын меңгеру;

– халықаралық қатынастарды нығайту;

– Халықаралық компанияларда жұмыс істеу және менеджмент пен топтық жұмыста жаңа тиімді тәсілдерді игеру үшін ағылшын тілін жетілдіру.

TechWomen қатысушыларға мансаптарын жоғарылату, армандарын жүзеге асыру және әйелдер мен қыздарды шабыттандыру үшін қажетті мүмкіндіктер ұсынады. TechWomen тәлімгерлік және көшбасшылық арқылы қатысушыларға кәсіби тәжірибе жинауға, өзара түсінушілікті жақсартуға және қыздарға STEM пәндеріне мән бере отырып, өздерінің қызығушылықтарын арттыруға көмектеседі.

Қатысушыларға қойылатын негізгі талаптар:

– жаратылыстану ғылымдары, технологиялар, инженерлік ғылымдар және математика (STEM) саласында екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі болуы керек;

– төрт жылдық жоғары білім немесе оның баламасы туралы бакалавр дәрежесі / дипломының болуы;

– жазбаша және ағылшын тілінде сөйлеу.

Біздің оқытушылар бұл жоба оларға қоғамның мүддесі үшін өзгерістерді жүзеге асыруда өздерінің әлеуеттерін жүзеге асыруға, компаниялардың дамуына өз үлестерін қосуға көмектесіп, өздерінің білімдерін бағдарламаның келесі қатысушылары мен жас ұрпаққа таратуға мүмкіндік бергенін атап өтті.

Жобаның соңында отбасылық қарым-қатынасты жақсартуға, отбасылық қарым-қатынасты жақсартуға бағытталған, сонымен қатар әйелдерге өздерінің әлеуеттерін іске асыруы үшін сұраныстың көбірек болуына көмектесетін онлайн-платформа құру туралы шешім қабылданды, өйткені кез-келген салада ол үлкен рөл атқарады. .

«… Біз өз туымызды Силикон алқабындағы (Калифорния) Google кеңсесінде көтергенімізге мақтандық. «Біз жобаны жүзеге асыру үшін грант жеңіп алдық және бұл біздің еліміздің керемет әйелдерінің алғашқы жеңісі емес деп үміттенеміз …»

21.11.2019, 09:37:29, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар