ҚМИУ «Индустрия 4.0 мамандарын даярлаудағы STEM – технологиялар» халықаралық форумына қатысты

[Дата публикации: 04.10.2019, 18:44:24, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

2019 жылы 4 қазанда Қарағанды жоғары политехникалық колледжінде «Индустрия 4.0 мамандарын даярлаудағы STEM – технологиялар» халықаралық форумы өтті. Форумның мақсаты кәсіби білімнің қолжетімділігі мен сапасын барынша қамтамасыз ету алгоритмін жасау, қоғамның, жеке тұлғаның және экономиканың индустриялық-инновациялық дамуының сұраныстарын ескере отырып, оның мазмұнын жаңарту болып табылады.

Аталған іс-шараға “Кәсіпқор “Холдингі” КЕАҚ өкілдері, облыстық басқарма басшылары, ЖОО ректорлары, облыс колледждерінің өкілдері, әлеуметтік серіктестер қатысты. Спикер-сарапшылар ретінде Беларусь Республикасы, Германия, Литва, Эстония, Швеция өкілдері шақырылды.

Форумға қатысушылар Қарағанды техникалық-құрылыс колледжі мен Қарағанды жоғары политехникалық колледжі базасында ауыл мектептерінің оқушылары арасында ауылдық колледж студенттері арасында “АgroSkills” және “Zhasagroskills” бірінші облыстық чемпионатын өткізу алаңдарына барды.

Халықаралық форумда келесі мәселелер талқыланды:

– озық білім беру аймағын құру үшін” оқыту өңірі ” жобасын енгізу;

– білім беру ұйымдарының базасында технопарктер ашу;

– білім беру бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру бойынша серіктес-мекемелердің өзара іс-қимылының желілік нысаны, соның ішінде психофизикалық мүмкіндіктері шектеулі студенттер үшін;

– Экономикалық қызмет түрлері бойынша құзыреттер орталықтарын құру;

– ұйымдастыру перспективалары университет 3.0: білім + өндіріс + ғылым + коммерциализация;

– Еуропалық Одақтың eqavet+ PRACTIC кәсіптік білім беру сапасының жүйесі;

-жалпы білім беретін мектептер үшін ІТ-қызмет көрсету және кемелдікті бағалау саласындағы стратегиялық басқару моделі.

Форум қорытындысы бойынша “білім алушы аймақ”жобасын жүзеге асыру бойынша Жол картасы әзірленді.

Форумның осындай форматын өткізу – бұл халықаралық тәжірибені зерделеп, барлық жақсылықты қабылдай алатын тағы бір мүмкіндік. Бұл, әрине, біздің облысымыздың кәсіби білім беру жүйесін одан әрі жетілдіруге ықпал ететін болады.

04.10.2019, 18:44:24, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар