ҚМИУ-де ҚР Президентінің жолдауын түсіндіру бойынша актив жиналысы өтті

[Дата публикации: 11.09.2019, 09:14:33, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

10 қыркүйек күні Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде ҚР Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың “Сындарлы қоғамдық диалог-Қазақстанның тұрақтылығы мен гүлденуінің негізі”атты Қазақстан халқына Жолдауын түсіндіру бойынша актив жиналысы өтті.

Президенттің Жолдауы қоғамға бағытталған көптеген бағдарламалық құжаттардың арасында жыл сайын ерекше орын алады. Жолдау қаларлық, өйткені онда айтылатын нақты бағдарлама қазақстандықтардың әл-ауқатын жақсарту. Барлық Жолдау арқылы әлеуметтік саясаттағы проблемаларды шешу, өмір сүру сапасын жақсарту арқылы адамға қамқорлық жасау басты ой болып табылады.

“Қазақстан халқы Ассамблеясы” кафедрасының меңгерушісі Жанабергенова Динара Кеңесқызы Жолдауда көрсетілген негізгі бағыттар туралы түсінік берді.

“Қазақстанда саяси реформалар дәйекті, табанды және ойластырылған түрде жүзеге асырылады. Табысты экономикалық реформалар еліміздің қоғамдық-саяси өмірін жаңғыртусыз мүмкін емес”, – деді ол өз сөзінде.

Жолдауда түлектерді жұмысқа орналастыруға ерекше көңіл бөлінді және Мемлекет Басшысы Жоғары оқу орындарының осы мәселедегі рөлін атап өтті. “Мансап” орталығының директоры Чепелян Лариса Витальевна түлектерді жұмысқа орналастыру бойынша біздің университетте жүргізіліп жатқан жұмысы туралы әңгімеледі. Бұл туралы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің тапсырысы бойынша “Еңбек ресурстарын дамыту орталығы” АҚ жасаған 2018 жылдың қорытындысы бойынша еліміздің ЖОО рейтингі айтады. Қазақстанның 101 жоғары оқу орындарының арасында Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті 9 орынды иеленді.

Мемлекет басшысы жастар арасында еріктілікті дамыту жөнінде бірқатар тапсырмалар берді. Біздің университетте Студенттер арасында “Қамқор” еріктілер клубы белсенді жұмыс атқаруда. “Қамқор” клубының жетекшісі Көшербаева Жадыра клуб қызметі туралы егжей-тегжейлі баяндап берді.

ҚМИУ “Қамқор” волонтерлік орталығы қайырымдылық акцияларын өткізу арқылы волонтерлік қозғалысты жүзеге асыру, насихаттау, әлеуметтік белсенділіктің түрлі түрлерімен танысу және оларды Волонтерлік қозғалыстың ерікті қызметіне тарту арқылы білім алушылардың әлеуметтік өзін-өзі жүзеге асыруын дамыту және дамыту мақсатында студенттік ортадағы әлеуметтік белсенді жастарды біріктірудің негізгі нысаны болып табылады.

“Экономика және қаржы” кафедрасының меңгерушісі Ольга Викторовна Силаева өз сөзінде: “қазақстандықтардың әл-ауқаты үшін, әлеуметтік осал санаттағы мәселелерді күн көріс минимумын арттыру арқылы шешуге мүмкіндік беретін бірқатар міндеттер қойылды. Өз кезегінде, бұл бірқатар экономикалық параметрлерге байланысты»

Президенттің Жолдауында сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияның негізгі рөлі берілген. Біздің жоо-да студенттер арасында алдын алу жұмыстарын жүргізу мақсатында “Саналы ұрпақ”клубы құрылды. Тәрбие жұмысы және жастар саясаты департаментінің директоры Салпенова Мадина Мейрамқызы сыбайлас жемқорлықтың алдын алу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет деңгейін қалыптастыру, құқық бұзушылықтың барлық түрлеріне “мүлдем төзбеушілік” қағидатын қалыптастыру, студенттерді сыбайлас жемқорлыққа қарсы іске тарту, белсенді азаматтық ұстанымды көрсету бойынша жүргізіліп жатқан ауқымды жұмыстар туралы айтып өтті.

Бүгіннің өзінде Мемлекет басшысы биылғы Жолдауында қойған міндеттермен тікелей байланысты жедел өзгерістерге дайын болу керек. Бүгінгі таңда ЖОО алдында тұрған басты міндеттердің бірі-біздің түлектеріміздің жұмысқа орналасуына ерекше көңіл бөлу.

11.09.2019, 09:14:33, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар