Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде AGH ғылыми-техникалық университетінің Поляк делегациясының өкілдерімен кездесу өтті

[Дата публикации: 02.09.2019, 17:13:45, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

2019 жылы 2 қыркүйекте Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінде AGH ғылыми-техникалық университетінің поляк делегациясының өкілдерімен кездесу өтті. Кездесудің мақсаты – жаңа материалдар мен нанотехнологияларды қоса алғанда, машина жасау және материалтану саласындағы ғылыми-зерттеу қызметіндегі іскерлік өзара тиімді халықаралық ынтымақтастық үшін барынша қолайлы жағдайларға қол жеткізу, сондай-ақ роботтандыру және өндірістік процестерді автоматтандыру, мехатроника. Бұдан басқа, ҚМИУ магистранттары мен докторанттарының AGH ғылыми-техникалық университетінде тағылымдамадан өту мәселелерін және магистрлік және докторлық диссертациялардың сору ісін жүргізу мәселелерін пысықтау.

AGH ғылыми – техникалық университет-Польшадағы ең ірі техникалық жоғары оқу орны және Польшаның ең үздік техникалық университеттерінің бірі болып саналады.

Кездесуге Marcin Kot – машина жасау және материалтану саласындағы профессор, Jacek Cieslik –өндірістік жүйелер, мехатроника және өндірісті заманауи автоматтандыру кафедрасының профессоры, AGH ғылыми-техникалық университетінің машина жасау және робототехника факультеті қатысты.

Міндеттер:

-ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау және біліктілігін арттыру сапасын жақсарту;

– Білім және ғылым жүйесінде инновациялық белсенділікті арттыруды, ғылыми зерттеулер нәтижелерін коммерцияландыруды қамтамасыз ететін кадрларды даярлау және қайта даярлау үшін жағдай жасау;

– ғылыми-практикалық конференциялар мен семинарларды бірлесіп ұйымдастыру;

-инновациялық технологиялар ғылымы саласындағы халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларын бірлесіп қатысу және әзірлеу, әлемдік ғылыми-білім беру және ақпараттық жүйеге интеграциялау, халықаралық қорлар мен ұйымдар конкурстарына қатысу үшін бірлескен ғылыми жобаларды әзірлеу;

– оқу, ғылыми зерттеулер, тағылымдамалар өткізу үшін студенттер, магистранттар, PhD докторанттар алмасу;

– курстар мен семинарларды бірлесіп өткізу, магистрлік, PhD-докторлық диссертацияларды басқару;

– Web of Science және Scopus базаларында индекстелетін ғылыми зерттеулер, ғылыми мақалалар негізінде жаңа оқулықтарды, оқу құралдарын жаңарту және құру мақсатында оқу-әдістемелік әдебиеттерді бірлесіп дайындау және басып шығару.

Кездесу қорытындысы бойынша академиялық ұтқырлық бағдарламасы мен магистранттардың, PhD докторанттарының, профессор-оқытушылар құрамының ғылыми тағылымдамалары, бірлескен ғылыми жұмыстар жарияланымдары және т. б. бойынша келісімдерге қол жеткізілді. Кездесу қорытындысы бойынша жобалық жұмыстар, мемлекеттік бюджеттік тақырыптар, магистрлік диссертациялар, мақалалар мен монографияларды бірлесіп жариялау жоспарлануда.

02.09.2019, 17:13:45, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар