ҚМИУ-де Басков елінің (Испания) құрылыс кластері өкілдерімен кездесу өтті

[Дата публикации: 09.06.2019, 10:29:23, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

2019 жылы 5 маусымда ҚМИУ мен Қарағанды облысының құрылыс салушылар қауымдастығы арасында жасалған меморандум аясында ҚМИУ қабырғасында Басков елінің (Испания) құрылыс кластері өкілдерімен кездесу өтті.

Басков елі-Испаниядағы металлургия өнеркәсібінің орталығы. Қара металлургия саласы 19 ғасырдың соңында Испанияда дами бастады. Барлық дерлік Металлургиялық зауыттар көмір мен темір рудасының кен орындары сәтті үйлескен елдің солтүстік бөлігінде орналасқан.

Кездесуге Қарағанды облысының құрылыс салушылар қауымдастығының директоры – Каирбекова Найля Камалқызы; Eraikune компаниясының директоры – Ansoleaga Ugarte Jon ; Eraikune компаниясының жобалары бойынша директоры – Iniguez Heras Oscar ; Eraikune компаниясының жобаларына жауапты – Oregi Arbide Maialen ; Zabalandi компаниясының инновациясына жауапты – Urtiaga Alberdi Markel ; Kursaal компаниясының менеджері – Hernandez Saturio Josu ; Infyde компаниясының консультанты – Soimu Oxana ; ҚМИУ “Құрылыс өндірісінің ғылыми-зерттеу институты” зертханасының жетекшісі – Филатов Анатолий Васильевич; ҚМИУ “Құрылыс” кафедрасының меңгерушісі – Базаров Бауржан Ануарханұлы; ҚМИУ “Ғылым және инновация” департаментінің директоры – Ержанов Алмас Сатыбалдыұлы; ҚМИУ “Халықаралық ынтымақтастық” департаментінің директоры – Аменова Алия Алиханқызы; “Құрылыс” кафедрасының доценті – Конакбаева Асель Нығметтоллақызы; “Құрылыс” кафедрасының аға оқытушысы – Қалданова Балжан Оралқызы; “Құрылыс” кафедрасының оқытушысы – Мун Ирина Анатольевна; “Менеджмент және бизнес” кафедрасының оқытушысы – Бейсенбина Маржан Маратбекқызы қатысты.

Делегация университеттің материалдық-техникалық базасымен танысып, 3D-инжиниринг зертханасына, “Электронды микроскопия және нанотехнологиялар” инженерлік бейіндегі зертханаға, “Құрылыс” кафедрасының зертханасына барды.

Дөңгелек үстел басында Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік дамуының басым салаларында техника мен технологиялар, Құрылыс және бизнес, инновациялар саласында маманданған техникалық және инженерлік кадрларды даярлау мәселелері талқыланды. Кездесу қорытындысы бойынша бірлескен жобаларды жүзеге асыру мүмкіндігі туралы алдын ала уағдаластықтарға қол жеткізілді.

09.06.2019, 10:29:23, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар