[Дата публикации: 24.05.2019, 16:20:35, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

Білім беру сапасын қамтамасыз ету жөніндегі тәуелсіз агенттік – Рейтинг (IQAA-Ranking) Қазақстанның ең үздік жоғары оқу орындарының 2019 жылғы рейтингінің нәтижелерін ұсынады, ол 2008 жылдан бастап он бірінші жыл қатарынан жарияланады және жоғары оқу орындарын ранжирлеудің халықаралық стандарттарына негізделген. Агенттік әзірлеген жоғары оқу орындарының институционалдық ұлттық рейтингінің әдіснамасы ғылыми негізделген және Шанхай мен Братиславадағы академиялық рейтингтер мен басымдықтар (IREG) бойынша халықаралық обсерваторияның конференцияларында жоғары білім беру саласындағы халықаралық сарапшылармен мақұлданған, “Higher Education in Europe” (Лондон) және “Journal of Higher Education” (Шанхай) ғылыми журналдарында жарияланған, жоғары білім беру бойынша белгілі сарапшы профессор Э. А. Хейзелькорн “Жоғары білімнің рейтингтері мен трансформациясы “(Ирландия) және белгілі американдық “Inside Higher Education”газетінің мақаласында. IQAA-Ranking агенттігі қазіргі уақытта әлемнің 24 елінен 58 ұйым ұсынылған, соның ішінде бүкіл әлем бойынша рейтингтік агенттіктерді ұсынатын академиялық рейтингтер мен басымдықтар (IREG) бойынша халықаралық обсерваторияның жеті тең құрылтайшысы болып табылады.

Білім сапасын қамтамасыздандыру бойынша тәуелсіз агенттігі Қазақстанның үздік ЖОО-2019 рейтінгі бойынша Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті техникалық ЖОО-ның институционалдық рейтингте 10-орын алды.

Академиялық рейтинг біздің қарқынды уақытта университеттер мен білім беру бағдарламаларын салыстырмалы бағалаудың ең қажетті құралы болып табылады.

Үздік жоғары оқу орындарының ұлттық рейтингі талапкерлерге өз арманының альма-матерін таңдауға көмектеседі.

24.05.2019, 16:20:35, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар