Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті Қазақстанның үздік 20 ЖОО-ның қатарына енді

[Дата публикации: 17.05.2019, 14:20:09, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

Жоғары оқу орнының бәсекелестік артықшылығының маңызды факторы оның білім беру қызметтерінің ұлттық және халықаралық нарығындағы беделі болып табылады.

Тәуелсіз аккредиттеу және рейтинг агенттігі (НААР) Қазақстанның ең үздік жоғары оқу орындарын анықтады. Ұлттық сұранысқа ие ЖОО – 2019 рейтингіне еліміздің 87 жоғары оқу орны қатысты.

Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті Қазақстанның үздік 20 ЖОО-на және Қазақстанның техникалық университеттері арасындағы жоғары оқу орындарының үздік 10 институционалдық рейтингісіне кіре отырып, Ұлттық рейтингте жетекші көшбасшылардың бірі болды.

2014 жылдан бастап арта өткізетін Рейтинг маңызды критерийлер шеңберінде бағаланған Қазақстан Республикасының үздік университеттерінің тізбесін білдіреді: талантты студенттерді, оқытушылар мен зерттеушілерді шоғырландыру; студенттер мен профессорлық-оқытушылық құрамның академиялық ұтқырлығы; түлектерді даярлау және жұмысқа орналастыру сапасы; ЖОО мен жұмыс берушілердің өзара іс-қимылының жоғары деңгейі; оқытушылар, докторанттар мен магистранттардың ғылыми жарияланымдарының бәсекеге қабілеттілігі. НААР/IAAR білім беру бағдарламаларын ранжирлеу IREG Observatory деп танылды және жоғары оқу орындарының рейтингтерін анықтаудың белгілі технологиялары қатарында. Вебометриканың жекелеген аспектілерін қамтитын НААР / IAAR сараптамалық пікірлерді жоққа шығарады және қоғам мен білім беру ұйымдарының сенімін тудырады. ҚР жоғары оқу орындарының “ТОП-20” бас рейтингі білім беру бағдарламаларының барлық бағыттары мен деңгейлері (бакалавриат, магистратура және докторантура) бойынша жиналған жиынтық балл бойынша анықталады.

Бакалавриат мамандарының білім беру бағдарламалары бойынша ЖОО рейтингісінің нәтижелері бойынша:

“5В071200-Машина жасау” – 2 орын;

“5В073500 – Материалдарды қысыммен өңдеу технологиясы” – 1 орын.

магистратура мамандарының білім беру бағдарламалары бойынша:

“6М071200-Машина жасау” – 1 орын.

Аккредиттеу және рейтингтің тәуелсіз агенттігінің ұлттық рейтингі қазақстандық жоғары оқу орындарына өз позицияларын анықтауға, білім беру қызметтерінің бәсекеге қабілеттілік деңгейін бағалауға, жоғары оқу орнының сапалы жұмысына ықпал етуге, ең бастысы – білім алушылардың көп санын тартуға және жұмыс берушілер үшін тартымдылық шеңберін кеңейтуге мүмкіндік береді.

17.05.2019, 14:20:09, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар