ҚМИУ студенті халықаралық еуропалық Fiestalonia байқауында жеңімпаз атанды

[Дата публикации: 22.04.2019, 15:49:31, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

2019 жылдың 12-15 сәуірі аралығында Алматы қаласында Fiestalonia-Almaty халықаралық байқауы өтті.

Қазақстандағы Fiestalonia-Almaty халықаралық еуропалық конкурсын Fiestalonia Испан комитеті ұйымдастырады, ал байқау ірі мемлекеттік және мәдени мекемелердің – CID UNESCO, елшіліктің, Испанияның, Жирон консерваториясының, халықаралық фестивальдердің Британдық интернационалдық Федерациясының және Еуропалық би кеңесінің қамқорлығымен өтеді. Бұл Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Одақ арасындағы байланысты нығайтуға мүмкіндік береді. Конкурстың мақсаты бүкіл әлем бойынша дарынды балалардың шығармашылық әлеуетін дамыту және оларға артистік мансабын бастау мүмкіндігін беру болып табылады.

Fiestalonia-Almaty-Еуроодақтан тыс өтіп жатқан “Фиесталонияның” жалғыз кезеңі және Қазақстан мен қоғамның рухани жаңғыруының бастапқы нүктесі болуға, халықаралық деңгейде елдің бай мәдениетін ашуға бағытталған.

Қазақстандағы Fiestalonia-Almaty халықаралық еуропалық конкурсына әлемнің түкпір-түкпірінен мыңдаған талантты қатысушылар қатысты,соның ішінде біздің 4 курс студенті Балкыбеков Алихан да өз шеберліктерін көрсетті. Бұл байқау тек еуропалық қазылар алқасы халықаралық аккредитациямен бағаланды, олардың арасында Италия, Испания және басқа еуропалық елдерден келген әлемдік деңгейдегі аса көрнекті мамандар.

Халықаралық конкурстың қорытындысы бойынша Алихан Балкыбеков “Гитарада Соло” номинациясы бойынша 5 елден келген барлық қатысушыларды аралап, бірінші дәрежелі лауреат атанды. Оған Алтын диплом мен сертификат табыс етілді, ол Алиханға 2019 ж.22-26 шілде аралығында Грузия Батуми қаласында өтетін “BlackSeaFest” 2019 халықаралық байқауына қатысуға мүмкіндік береді.

Қазылар алқасы репертуардың күрделілігін, виртуоздық дәрежесін және техникалық еркіндікті жоғары бағалады,сондай-ақ біздің студенттеріміздің әртістігі мен шығармашылық даралығын атап өтті. Бұл нәтиже біздің студенттер өздерінің “альма-матер” атты ең үздік жетістіктерін жинақтап, өз дарындарын дамытатынын растайды. Алиханға шығармашылық табыс пен жаңа жеңістер тілейміз!

22.04.2019, 15:49:31, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар