ПАВЛОДАРДА РЕКТОРЛАР КЕҢЕСІНІҢ КӨШПЕЛІ ОТЫРЫСЫ ӨТТІ

[Дата публикации: 22.04.2019, 16:02:31, жариялауды: Баспасөз-орталығы]

Павлодар қаласында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің көшпелі отырысы өтті, оған еліміздің 40 жоғары оқу орындарының ректорлары, соның ішінде ҚМИУ ректоры – Жаутиков Бахыт Ахатұлы, сондай-ақ Омбы, Новосібір облыстары, Алтай өлкесі университеттерінің басшылары қатысты. Іс-шараға Павлодар облысының әкімі Болат Бақауов пен Қазақстан ЖОО ректорлар кеңесінің төрағасы Ерлан Садықов қатысты.

Ректорлар кеңесінің төрағасы Ерлан Сыдықов күн тәртібіндегі тақырыптың маңыздылығын атап өтті:

«Біз бүгінгі таңда ғылым, білім және бизнестің қалай байланысты екенін талқылаймыз, стартаптарды әзірлеу мен оларды экономика және индустрия салаларына енгізуді қарастырамыз. Бұл күні университет жетістіктерінің көрмесі орайластырылған, бұл ректорлар үшін біліктілікті арттыру болмақ».

Павлодар облысының әкімі Болат Бақауовтың пікірінше, екі мемлекеттің жоғары оқу орындары арасындағы тікелей диалог білім және ғылым саласындағы өзара іс-қимыл және дамыту үшін кең мүмкіндіктер беріп, екіжақты байланыстарды нығайтуға ықпал етеді. Сондай – ақ, ол қазіргі заманғы білім беру мекемелері тек білім беріп қана қоймай, бірнеше жыл бұрын қолданбалы білім беріп, сонымен қатар кәсіпкерлік дағдысын дамытуы тиіс екенін атап өтті.

Қонақтарға университет студенттері мен қызметкерлерінің инновациялық жобалары таныстырылды, сондай-ақ Академияның стартапы көрсетілді.

Жұмыс барысында Қазақстандағы Эразмус+ ұлттық кеңсесінің директоры Шайзада Тасболатованың Орталық Азия үшін Еуропалық Комиссияның жаңа стратегиясы контекстіндегі Қазақстанның жоғары оқу орындары үшін мүмкіндіктері туралы баяндамасы тыңдалды. Спикердің айтуынша, жаңа стратегияда фокусты күшейту ұтқырлыққа, халықаралық кредиттік ұтқырлықты үйлестіруге және жоғары білім берудегі әлеуетті арттыруға бағытталатын болады. Шайзада Тасболатова қолдау осы деңгейде көрсетілетініне назар аударды, қаржыландыру ережесін жеңілдетеді.

Шара соңында қазақстандық және ресейлік жоғары оқу орындарының ректорлары Қаныш Сәтбаевтың 120 жылдығына арналған салтанатты кештің құрметті қонақтары болды. Концерт Естай атындағы қалалық мәдениет сарайында өтті.

22.04.2019, 16:02:31, Баспасөз-орталығы Тараулар: Жаңалықтар