ҚМИУ-де «Әбділда Тәжібаевтың ақындық әлеміне саяхат» тақырыбында Әбділда Тәжібаевтың 110 жылдығына арналған ашық кураторлық сағат өтті

[Дата публикации: 02.03.2019, 18:01:17, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылдың 1 наурызында ҚМИУ-де ақын Әбділда Тәжібаевтың 110 жылдығына арналған поэзия кеші өтті. Іс-шараны «ҚОжШТ» кафедра оқытушысы Мырзаханова Айнур Темірбұлатқызы және «Құрылыс» кафедрасының аға оқытушысы Бозшалова Ляйля Тәжібайқызы ұйымдастырды. Кештің қатысушылары Ә. Тәжібаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы әңгіме өткізді, ЭЭ-18к, ВТиПО-18к және С-17к топтарының студенттері ақынның өлеңдерін оқыды.

Әбділда Тәжібаев – Қазақстанның көрнекті ақындарының, драматургтерінің бірі, ол өзінің шығармашылығымен қазақ әдебиетінің қалыптасуына белсене қатысып, оның даму жолдары, жеңістеру мен жеңілістері, оның өрлеуі мен жаңаруы көрініс тапты. Ақын әрқашан өзінің өлеңдерінде шың сезім сақтап, қазақ лирикасының ең үздік дәстүрлерін сақтай білді. Жас ақынның алғашқы өлендерін оқыған М. Әуезов көркемдік ерекшеліктерін байқаған. Мұхтар Әуезов: «Әбділда шығармаларының негізгі үлгісі, поэзия. Бұл жанрдың ішінде айқын ерекшілігі- оның сыршыл, лирик ақын болуында»,-деген.

Іс-шара соңында ойын өткізілді, мәнерлеп оқу сайысы. Ойының шарты бойынша: екі студент тақтаға шығып, өленнің бір парақты таңдап, мәнерлеп оқыды. Және оның қалай оқығаны топ студенттері бағалады.

Осы кештің бірегей атмосферасы, сонымен қатарлирикалық және салтанатты атмосферасы оның қонағы мен қатысушысы болған барлық адамдардың есіне түседі.

02.03.2019, 18:01:17, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар