“ҚАЗАҚФИЛЬМ” АҚ ҚМИУ СТУДЕНТТЕР АРАСЫНДА КАСТИНГ ӨТКІЗДІ

[Дата публикации: 02.03.2019, 12:49:32, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылдың 1 наурызында “Қазақфильм” киностудиясы ҚМИУ студенттері арасында Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің тапсырысы бойынша “Қасым хан” тарихи сериалын түсіру үшін кастинг өткізді. Кастингтің басты шарты қазақ тілін еркін меңгеру болды.

Кастингке қатысқысы келетіндер көп болды. Кастингтің басталуы сағат 14.00-де болды, алайда белгіленген уақытқа дейін аудиторияның алдында көптеген студенттер болды.

Жалпы алғанда, әр түрлі қатысушылар келді, кейбіреулері кастингке әуестіктен ғана қатысты, көбі өте байыпты қарады және мұқият дайындалды, ал басқалары өздерін ғана емес, сонымен қатар басқа да жақсы көңіл-күймен қуаттады.

“Қазақфильм” киностудиясының кастингінің ұйымдастырушылары Біздің студенттермен бірге өте тынымсыз жұмыс атқарды. Алдымен қатысушы сауалнаманы толтыру керек болды. Әрі қарай оператор қатысушының әр түрлі эмоцияларын, атап айтқанда қуаныш, реніш, ашулану және таңқаларлық бейнеледі. Ең көп еңбекті қажет ететін видеобақылау процесі болды, онда қатысушы белгілі бір мәтін арқылы бірнеше эмоцияны білдіруі тиіс болды. Оңай және оңай көрінеді. Бірақ, кастинг бойынша тәжірибелі эдвайзерлердің берілген эмоциялардың шынайылығына қарамастан, камераға шынайы қуаныш көрсету өте қиын болды, себебі “әртістің” көзін алдамайды. Бұл жерде жай ғана “сенбеймін” және басынан бастау керек. Сондай-ақ, эмоцияны ауыстыруға жартысекунды оңай аустыратын қатысушылар да болды. Кастинг ұйымдастырушылары атап өткендей, олар біздің студенттер арасында сериалдың басты кейіпкерлерінің сипаттамасына сәйкес келетін көптеген таланттар мен фактуралық тұлғаларды көрді.

Актер болу-өнердің белгілі бір түрі. Біздің студенттер осы кастинг арқылы жаңа қабілеттерін ашты. Және тағы да біздің ҚММУ-де дарынды балалар білім алатынын дәлелдеді.

Жобаның көркемдік жетекшісі «Жаужүрек Ертұғрыл» сериалын түсіріп қойған түрік режиссері Метин Гюнай болады. Көпсериалы киножоба қазақтын ұлы хандарының бірі – Қасым ханның өмірі туралы баяндайды. Біздің ең талантты студенттер осы сериалдың кейіпкері болады деп үміттенеміз.

02.03.2019, 12:49:32, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар