ҚМИУ мемлекеттік тілде сөйлетін мұғалімдер арасында «Латын Әліпбиі» атты семинар өткізілді

[Дата публикации: 31.01.2019, 17:18:31, жариялауды: Әкімшілік]

2019 жылы 30 қантарында осы іс-шараны «Рухани Жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспары шеңберінде ҚМИУ «Қазақ, орыс және шетел тілдері» кафедрасымен бірге Теміртау қ. «Мәдениет және тілдерді дамыту» бөлімі «Латын Әлипбиі» атты семинар ұйымдастырды.

Теміртау қ. «Тілдерді  оқыту орталығы» директоры Ахметжанова Меруерт Бағдатқызының айтуынша, латын әлипбиіне ауысу туралы шешім «Рухани Жаңғыру» бағдарламасының маңызды құрамдастарының бірі болды. Сондай-ақ семинарда латын әліпбиінде сөздердің жазылуын, олардың орфографиялық ережелерін және шетелден шыққан сөздердің ерекшеліктерін толық түсіндірілген.

Содан кейін қатысушыларды екі топқа бөліп, латын әлипбиін білуге жаттықулар өткізілген. Семинардың соңында барлық қатысушылар әйгілі қазақ композиторы Ш. Қалдаяқовтың «Арыс жағасында» әнінің латын жазуында караоке орындады.

Қазақстанда латын әліпбиіне көшу үш кезеңде өтеді: 2018-2020, 2021-2023 және 2024-2025 жылдар.

31.01.2019, 17:18:31, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар