ҚМИУ-де қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасының қызметкерлерінің қатысуымен қызылшаның алдын алу туралы дәріс өткізілді

[Дата публикации: 30.01.2019, 16:27:47, жариялауды: Әкімшілік]

Қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасының қызметкерлерімен 2019 жылдың 29 қантарында ҚМИУ-нің студенттеріне «Қызылша ауруының алдын алу» тақырыбына дәріс оқылды.

Дәріс барысында: қызылша ауруы балалар арасында көп кездесетін жұқпалы ауру екенігі, қызылша ауруының вирусы адам ағзасына жоғары тыныс жолдары арқылы енетіндігі және аурудың алғагқы симптомдары – дене қызуынының көтерілуі, жөтел, жарыққа сезімталдығы және бөртпенің пайда болуы, бөртпе бірінші бетте, құлақ артында сосын бүкіл денег тарайтындығы туралы айтылды.

Қазіргі таңда қызылша ауруымен күрес және алдын алу, жалғыз және тиімді әдісі ол – вакцинация екені турпалы айтылады.

30.01.2019, 16:27:47, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар