Мемлекет мүддесі үшін жұмыс

[Дата публикации: 26.01.2018, 18:28:36, жариялауды: Әкімшілік]

17 қаңтарда университетте ҚМИУ «Нұр Отан» партиясының белсенді мүшелерінің кездесуі, «Нұр Отан» партиясының облыстық филиалы төрағасының бірінші орынбасары Қадиша Оспанованың қатысуымен өтті.

Кездесуге облыстық және қалалық мәслихаттардың депутаттары, партия мүшелері, ҚМИУ оқытушылары және студенттік жастар өкілдері қатысты.

Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасының меңгерушісі Т.В. Семенова жиналғандарды жақында ҚМИУ-да ашылған «Рухани жаңғыру» кеңсесінің қызмет бағыттарымен таныстырды. Ол Теміртау қ. әкімі Ғ.Әшімовтің бастамасымен құрылды және «Туған жер» бағдарламасы арқылы патриотизмді қалыптастыру, жаһандық әлемдегі заманауи қазақстандық мәдениетті ілгерілету, «Атамекен», «Сакральдік география», «Отаным- тағдырым» және басқа да жобаларды жүзеге асыру бойынша жұмысты қамтиды. Барлық жоспарланған іс-шаралар жоғары тарихи сана мен белсенді азаматтықты қалыптастыруға, жастар арасында рухани-адамгершілік құндылықтарды дамытуға, тілдердің үштілділігін насихаттауға, этносаралық толеранттылық пен қоғамдық келісімді нығайтуға бағытталған.

“Рухани жаңғыру” кеңсесінің базасында “Speaking club” үш тілде қарым-қатынас Клубы, «Патриоттар форумы», «Достық керуені» ұлттық мәдени фестивалі мен «Менің қаламның тарихы» атты мультимедиялық жоба сияқты жобалар іске асырылуда. «Рухани жаңғыру» кеңсесі облыстық Қазақстан халқы Ассамблеясымен, «Рухани жаңғыру» аймақтық кеңсесімен, Теміртау қ. әкімдігімен, қалалық тарихи-өлкетану мұражайымен, ҚР Тұңғыш Президентінің Тарихи-мәдени орталығымен, қаланың этномәдени бірлестіктерімен, колледждерімен және мектептерімен тығыз ынтымақтастықта.

Осы күні Қ.Оспанова ЖОО зертханасына барып, олардың қызметімен танысып, кейіннен ҚМИУ басшылығымен, кафедра меңгерушілерімен және жетекші оқытушыларымен кездесті. Жиналғандар ұлт Көшбасшысы өзінің ” Төртінші өнеркәсіптік революция аясында дамудың жаңа мүмкіндіктері” атты Қазақстан халқына Жолдауында қойған міндеттерді және оларды шешудің жолдарын талқылады.

Бұл ЖОО ҚР Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың бітіргені және мұнда тау-кен металлургия бейіні бойынша жоғары білікті мамандар даярлайтындығы атап өтілді, сондай-ақ үлкен жоспарларды жүзеге асыру үшін қажеттінің бәрі бар: тәжірибелі оқытушылар, дарынды студенттер, интерактивті құрал-жабдықтар, заманауи компьютерлік паркі, Festo, Siemens и Sew Evrodrive компанияларының бағдарламалық-аппараттық кешендері. ҚМИУ базасында 3D-принтинг зертханасы құрылады, онда студенттер ғана емес, оқушылар да қатысатын болады. Университетте Сіѕсо Желілік академиясы Қарағанды өңірлік орталығы ашылған, онда “IT Essentials – ақпараттық технологиялар Негіздері” курсына оқыту жүргізіледі. ҚМИУ-де металлургия Орталығы жұмыс істейді, оның бірегейлігі зертханалық базада жатыр, ол металлургиялық операциялардың толық жабық циклі бойынша зерттеулер жүргізуге мүмкіндік береді. Кешенді ферроқорытпаларды балқытуға арналған жаңа ірі кенді жылу пешін қолданысқа енгізуге  дайындалады. Болашақ цифрлық экономикаға кадрларды дайындауда университет жаңа білім беру бағдарламаларын әзірлейді, соның ішінде “Көліктік логистика”, “3D-инжиниринг”, «Жаңа құрылыс технологиялары», «Альтернативті энергетика». Жаңа зертханалар дамып келеді, заманауи жабдықтар сатып алынады. Ал «Академиялық мобильділік» бағдарламасы бойынша Еуропадағы ЖОО-да ҚМИУ студенттерінің білім алуы біздің университетті әлемдік білім беру кеңістігіне біріктіреді.

Қадиша Базарбайқызы Оспанова ҚМИУ-да үлкен жұмыстар атқарылып жатқанын және болашақта одан да маңызды жетістіктерге жетулерін тіледі. Бұл күні бірнеше университет қызметкерлеріне алғыс хат облыстық филиалы басшылығының “Нұр Отан” партиясы, ал партияға енген жоо үш өкілдері салтанатты түрде мүшелік билеттерін алды.

26.01.2018, 18:28:36, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар