ҚР Бірінші Президенті Қорының стипендиясы – үздіктерге

[Дата публикации: 27.11.2017, 16:59:33, жариялауды: Әкімшілік]

DSC_5304-725x1024Қарағанды мемлекеттік индустриялық университетінің “Экономика және құрылыс” факультетінің төртінші курс студенті Әділ Базаровқа Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің Қорының гранты берілді.

Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы қорының студенттік стипендиясына жыл сайынғы республикалық байқауда жеңіп шыққан колледждер мен университеттердің студенттері елеулі конкурстық іріктеуден өтеді. Бұл стипендия – үлгерімі жоғары, сонымен бірге үлкен табыстар мен жетістіктерге күшті ынталандыру құралы болып табылады.

Осы жылдар ішінде “өте жақсы” оқып, университеттің ғылыми және шығармашылық өміріне белсене араласып, болашақ құрылысшы қазақстандық жоғары оқу орындарының 650 басқа да өкілдерімен бірге 2017-18 оқу жылына стипендия алуға өтінім берді. Міне, нәтижесі – өткен аптада Алматыда 80 үздік студент лауреат дипломдарын алу және келісім шарттарға қол қою үшін жиналды. Абай атындағы Мемлекеттік академиялық опера және балет театрында Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы қорының Лауреаты гала-концерті кезінде грант иегерлері марапатталды.

Енді ай сайын, 2018 жылдың мамыр айына дейін Әділ Базаров 40 мың теңге көлемінде стипендия алады. Төртінші курс студенті ақылы негізде оқитындықтан, отбасылық бюджетке жақсы көмек болады.

– Әр семестр сайын мен ҚР Тұңғыш Президентінің Қорына жасалған жұмыстар, суреттер, дипломдар, сертификаттар, ғылыми мақалалар туралы есептер жіберемін, – дейді Әділ. – Қазіргі уақытта Қарағанды облысындағы көмір кеніштерінің кен орындарында құрылыс геотехникасы саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарымен айналысамын. Университетте оқытылатын пәндерден маған «Құрылыстағы болжамды іс» және “Негіздер және іргетастар” пәндері бәрінен көбірек ұнайды. Менің жұмысым негізінен қысқартылған конустық негіздермен байланысты. Келесі жылы магистратураға түсу – жоспарда.

ҚМИУ баспасөз-қызметі

27.11.2017, 16:59:33, Әкімшілік Тараулар: Жаңалықтар